2018 U15 Girl's State Championships (Division 1)

Hervey Bay

23 - 26 Sep 2018

Local Time 2019-03-22 08:18:02

BRIS1
GLDCST
5 - 0 (2 - 0)
Pool A
MACK
IPSWICH
2 - 0 (1 - 0)
Pool A
CAIRNS
TWEED
4 - 0 (3 - 0)
Pool B
TOOWOO
FRASER
1 - 5 (1 - 2)
Pool B
BRIS2
SUN
3 - 2 (1 - 1)
Pool A
TOWNS
ROCK
5 - 0 (2 - 0)
Pool B
TWEED
TOOWOO
1 - 2 (1 - 0)
Pool B
MACK
BRIS1
0 - 2 (0 - 2)
Pool A
GLDCST
BRIS2
1 - 1 (0 - 1)
Pool A
CAIRNS
ROCK
14 - 0 (8 - 0)
Pool B
FRASER
TOWNS
5 - 0 (2 - 0)
Pool B
SUN
IPSWICH
1 - 3 (0 - 1)
Pool A
TOWNS
CAIRNS
0 - 3 (0 - 0)
Pool B
FRASER
TWEED
3 - 2 (0 - 2)
Pool B
SUN
MACK
1 - 4 (1 - 2)
Pool A
BRIS2
BRIS1
0 - 2 (0 - 2)
Pool A
IPSWICH
GLDCST
1 - 1 (1 - 0)
Pool A
ROCK
TOOWOO
0 - 9 (0 - 3)
Pool B
TWEED
TOWNS
3 - 4 (2 - 2)
Pool B
BRIS1
SUN
6 - 1 (4 - 0)
Pool A
IPSWICH
BRIS2
0 - 0
Pool A
ROCK
FRASER
0 - 13 (0 - 10)
Pool B
TOOWOO
CAIRNS
2 - 3 (1 - 2)
Pool B
GLDCST
MACK
0 - 2 (0 - 1)
Pool A
TWEED
ROCK
13 - 0 (6 - 0)
Pool B
GLDCST
SUN
3 - 0 (2 - 0)
Pool A
BRIS1
IPSWICH
2 - 1 (1 - 1)
Pool A
TOOWOO
TOWNS
3 - 0 (1 - 0)
Pool B
CAIRNS
FRASER
1 - 5 (0 - 0)
Pool B
MACK
BRIS2
0 - 3 (0 - 1)
Pool A
GLDCST
ROCK
4 - 0 (1 - 0)
X-Over
TWEED
SUN
5 - 0 (1 - 0)
X-Over
BRIS2
TOWNS
3 - 1 (3 - 0)
X-Over
TOOWOO
IPSWICH
0 - 0
X-Over
BRIS1
CAIRNS
0 - 3 (0 - 2)
Semi Final
FRASER
MACK
0 - 0
Semi Final
BRIS2
TOOWOO
1 - 2 (0 - 2)
Pos 5 & 6
BRIS1
MACK
4 - 1 (3 - 0)
Pos 3 & 4
TOWNS
IPSWICH
1 - 1 (1 - 1)
Pos 7 & 8
ROCK
SUN
0 - 6 (0 - 4)
Pos 11 & 12
GLDCST
TWEED
1 - 1 (0 - 0)
Pos 9 & 10
CAIRNS
FRASER
0 - 1 (0 - 0)
Final
Standings
R Team GP W D L GD P
1 Brisbane 1 5 5 0 0 15 15
2 Mackay 5 3 0 2 2 9
3 Brisbane 2 5 2 2 1 2 8
4 Ipswich 1 5 1 2 2 -1 5
5 Gold Coast 1 5 1 2 2 -4 5
6 Sunshine Coast 1 5 0 0 5 -14 0
R Team GP W D L GD P
1 Fraser Coast 1 5 5 0 0 27 15
2 Cairns 1 5 4 0 1 18 12
3 Toowoomba 1 5 3 0 2 8 9
4 Townsville 1 5 2 0 3 -5 6
5 Tweed Border 5 1 0 4 6 3
6 Rockhampton 5 0 0 5 -54 0
Matches
22 Mar
Time Teams Title Scoreline Status Pitch
No results
26 Sep
Time Teams Title Scoreline Status Pitch
13:00 CAIRNS - FRASER Final 0 - 1 (0 - 0) Official Turf 1
11:45 ROCK - SUN Pos 11 & 12 0 - 6 (0 - 4) Official Turf 1
11:45 GLDCST - TWEED Pos 9 & 10 1 - 1 (0 - 0) Official Grass 2
10:30 TOWNS - IPSWICH Pos 7 & 8 1 - 1 (1 - 1) Official Grass 3
09:15 BRIS1 - MACK Pos 3 & 4 4 - 1 (3 - 0) Official Turf 1
08:00 BRIS2 - TOOWOO Pos 5 & 6 1 - 2 (0 - 2) Official Turf 1
Time Teams Title Scoreline Status Pitch
No results
Statistics
Player Team FG PC PS Goals
CALLUM-SANDERS Hannah FRASER 8 1 0 9
DELDOT Lauren BRIS1 8 1 0 9
MORRISSEY Jasmin TWEED 7 2 0 9
KENNY Madeline FRASER 6 1 0 7
COLWILL Claire MACK 1 5 0 6
COCHRAN Sarah CAIRNS 2 3 0 5
SHULTZ Jayde TWEED 2 3 0 5
TIPPET Faith CAIRNS 4 1 0 5
ATKINSON Shaylee CAIRNS 2 1 1 4
BUCH Ella TWEED 4 0 0 4
View All
Name Code FG PC PS Goals
Fraser Coast 1 FRASER 22 10 0 32
Cairns 1 CAIRNS 18 9 1 28
Tweed Border TWEED 17 8 0 25
Brisbane 1 BRIS1 15 6 0 21
Toowoomba 1 TOOWOO 11 8 0 19
Brisbane 2 BRIS2 7 4 0 11
Sunshine Coast 1 SUN 8 3 0 11
Townsville 1 TOWNS 7 3 1 11
Gold Coast 1 GLDCST 6 4 0 10
Mackay MACK 4 5 0 9
Ipswich 1 IPSWICH 4 2 0 6
Teams
Team Code Final Standing
Brisbane 1 BRIS1
Brisbane 2 BRIS2
Tweed Border TWEED
Toowoomba 1 TOOWOO
Gold Coast 1 GLDCST
Mackay MACK
Cairns 1 CAIRNS
Rockhampton ROCK
Ipswich 1 IPSWICH
Fraser Coast 1 FRASER
Townsville 1 TOWNS
Sunshine Coast 1 SUN
Awards
Award Player Team
Leading Goalscorer CALLUM-SANDERS Hannah Fraser Coast 1
Leading Goalscorer DELDOT Lauren Brisbane 1
Leading Goalscorer MORRISSEY Jasmin Tweed Border

Match Listing
Match # Date/Time Details Scoreline Status Venue Actions
1 23 Sep 2018 08:00 BRIS1 v GLDCST (Pool A) 5 - 0 (2 - 0) Official Turf 1 Report Lineup BRIS1 Lineup GLDCST Statistics
5 23 Sep 2018 09:15 MACK v IPSWICH (Pool A) 2 - 0 (1 - 0) Official Turf 1 Report Lineup MACK Lineup IPSWICH Statistics
6 23 Sep 2018 09:15 CAIRNS v TWEED (Pool B) 4 - 0 (3 - 0) Official Grass 2 Report Lineup CAIRNS Lineup TWEED Statistics
7 23 Sep 2018 09:15 TOOWOO v FRASER (Pool B) 1 - 5 (1 - 2) Official Grass 3 Report Lineup TOOWOO Lineup FRASER Statistics
9 23 Sep 2018 10:30 BRIS2 v SUN (Pool A) 3 - 2 (1 - 1) Official Turf 1 Report Lineup BRIS2 Lineup SUN Statistics
12 23 Sep 2018 11:45 TOWNS v ROCK (Pool B) 5 - 0 (2 - 0) Official Turf 1 Report Lineup TOWNS Lineup ROCK Statistics
15 23 Sep 2018 13:00 TWEED v TOOWOO (Pool B) 1 - 2 (1 - 0) Official Turf 1 Report Lineup TWEED Lineup TOOWOO Statistics
16 23 Sep 2018 13:00 MACK v BRIS1 (Pool A) 0 - 2 (0 - 2) Official Grass 2 Report Lineup MACK Lineup BRIS1 Statistics
19 23 Sep 2018 14:15 GLDCST v BRIS2 (Pool A) 1 - 1 (0 - 1) Official Turf 1 Report Lineup GLDCST Lineup BRIS2 Statistics
22 23 Sep 2018 15:30 CAIRNS v ROCK (Pool B) 14 - 0 (8 - 0) Official Turf 1 Report Lineup CAIRNS Lineup ROCK Statistics
26 23 Sep 2018 16:45 FRASER v TOWNS (Pool B) 5 - 0 (2 - 0) Official Turf 1 Report Lineup FRASER Lineup TOWNS Statistics
27 23 Sep 2018 18:00 SUN v IPSWICH (Pool A) 1 - 3 (0 - 1) Official Turf 1 Report Lineup SUN Lineup IPSWICH Statistics
28 24 Sep 2018 08:00 TOWNS v CAIRNS (Pool B) 0 - 3 (0 - 0) Official Turf 1 Report Lineup TOWNS Lineup CAIRNS Statistics
32 24 Sep 2018 09:15 FRASER v TWEED (Pool B) 3 - 2 (0 - 2) Official Turf 1 Report Lineup FRASER Lineup TWEED Statistics
36 24 Sep 2018 10:30 SUN v MACK (Pool A) 1 - 4 (1 - 2) Official Turf 1 Report Lineup SUN Lineup MACK Statistics
37 24 Sep 2018 10:30 BRIS2 v BRIS1 (Pool A) 0 - 2 (0 - 2) Official Grass 2 Report Lineup BRIS2 Lineup BRIS1 Statistics
39 24 Sep 2018 11:45 ROCK v TOOWOO (Pool B) 0 - 9 (0 - 3) Official Turf 1 Report Lineup ROCK Lineup TOOWOO Statistics
40 24 Sep 2018 11:45 IPSWICH v GLDCST (Pool A) 1 - 1 (1 - 0) Official Grass 2 Report Lineup IPSWICH Lineup GLDCST Statistics
42 24 Sep 2018 13:00 TWEED v TOWNS (Pool B) 3 - 4 (2 - 2) Official Turf 1 Report Lineup TWEED Lineup TOWNS Statistics
46 24 Sep 2018 14:15 BRIS1 v SUN (Pool A) 6 - 1 (4 - 0) Official Turf 1 Report Lineup BRIS1 Lineup SUN Statistics
49 24 Sep 2018 15:30 IPSWICH v BRIS2 (Pool A) 0 - 0 Official Turf 1 Report Lineup IPSWICH Lineup BRIS2 Statistics
51 24 Sep 2018 15:30 ROCK v FRASER (Pool B) 0 - 13 (0 - 10) Official Grass 3 Report Lineup ROCK Lineup FRASER Statistics
53 24 Sep 2018 16:45 TOOWOO v CAIRNS (Pool B) 2 - 3 (1 - 2) Official Turf 1 Report Lineup TOOWOO Lineup CAIRNS Statistics
54 24 Sep 2018 18:00 GLDCST v MACK (Pool A) 0 - 2 (0 - 1) Official Turf 1 Report Lineup GLDCST Lineup MACK Statistics
55 25 Sep 2018 08:00 TWEED v ROCK (Pool B) 13 - 0 (6 - 0) Official Turf 1 Report Lineup TWEED Lineup ROCK Statistics
59 25 Sep 2018 09:15 BRIS1 v IPSWICH (Pool A) 2 - 1 (1 - 1) Official Turf 1 Report Lineup BRIS1 Lineup IPSWICH Statistics
60 25 Sep 2018 09:15 GLDCST v SUN (Pool A) 3 - 0 (2 - 0) Official Grass 2 Report Lineup GLDCST Lineup SUN Statistics
63 25 Sep 2018 10:30 CAIRNS v FRASER (Pool B) 1 - 5 (0 - 0) Official Turf 1 Report Lineup CAIRNS Lineup FRASER Statistics
64 25 Sep 2018 10:30 TOOWOO v TOWNS (Pool B) 3 - 0 (1 - 0) Official Grass 2 Report Lineup TOOWOO Lineup TOWNS Statistics
65 25 Sep 2018 10:30 MACK v BRIS2 (Pool A) 0 - 3 (0 - 1) Official Grass 3 Report Lineup MACK Lineup BRIS2 Statistics
73 25 Sep 2018 14:15 GLDCST v ROCK (X-Over) 4 - 0 (1 - 0) Official Grass 2 Report Lineup GLDCST Lineup ROCK Statistics
74 25 Sep 2018 14:15 TWEED v SUN (X-Over) 5 - 0 (1 - 0) Official Grass 3 Report Lineup TWEED Lineup SUN Statistics
76 25 Sep 2018 15:30 BRIS2 v TOWNS (X-Over) 3 - 1 (3 - 0) Official Grass 2 Report Lineup BRIS2 Lineup TOWNS Statistics
77 25 Sep 2018 15:30 TOOWOO v IPSWICH (X-Over) 0 - 0 Official Grass 3 Report Lineup TOOWOO Lineup IPSWICH Statistics
79 25 Sep 2018 16:45 BRIS1 v CAIRNS (Semi Final) 0 - 3 (0 - 2) Official Turf 1 Report Lineup BRIS1 Lineup CAIRNS Statistics
80 25 Sep 2018 18:00 FRASER v MACK (Semi Final) 0 - 0 Official Turf 1 Report Lineup FRASER Lineup MACK Statistics
82 26 Sep 2018 08:00 BRIS2 v TOOWOO (Pos 5 & 6) 1 - 2 (0 - 2) Official Turf 1 Report Lineup BRIS2 Lineup TOOWOO Statistics
86 26 Sep 2018 09:15 BRIS1 v MACK (Pos 3 & 4) 4 - 1 (3 - 0) Official Turf 1 Report Lineup BRIS1 Lineup MACK Statistics
91 26 Sep 2018 10:30 TOWNS v IPSWICH (Pos 7 & 8) 1 - 1 (1 - 1) Official Grass 3 Report Lineup TOWNS Lineup IPSWICH Statistics
92 26 Sep 2018 11:45 ROCK v SUN (Pos 11 & 12) 0 - 6 (0 - 4) Official Turf 1 Report Lineup ROCK Lineup SUN Statistics
93 26 Sep 2018 11:45 GLDCST v TWEED (Pos 9 & 10) 1 - 1 (0 - 0) Official Grass 2 Report Lineup GLDCST Lineup TWEED Statistics
95 26 Sep 2018 13:00 CAIRNS v FRASER (Final) 0 - 1 (0 - 0) Official Turf 1 Report Lineup CAIRNS Lineup FRASER Statistics
Goal Scorers
Day 4 after 42 games played - September 26
FG - Field Goal, PC - Penalty Corner, PS - Penalty Stroke
Team # Player FG PC PS Goals
Fraser Coast 1 7 CALLUM-SANDERS Hannah 8 1 0 9
Brisbane 1 14 DELDOT Lauren 8 1 0 9
Tweed Border 33 MORRISSEY Jasmin 7 2 0 9
Fraser Coast 1 6 KENNY Madeline 6 1 0 7
Mackay 14 COLWILL Claire 1 5 0 6
Cairns 1 3 COCHRAN Sarah 2 3 0 5
Tweed Border 16 SHULTZ Jayde 2 3 0 5
Cairns 1 7 TIPPET Faith 4 1 0 5
Cairns 1 1 ATKINSON Shaylee 2 1 1 4
Tweed Border 22 BUCH Ella 4 0 0 4
Fraser Coast 1 9 FRASER Phoebe 2 2 0 4
Cairns 1 6 GLOVER Sophie 2 2 0 4
Cairns 1 14 HAUG Carmen 4 0 0 4
Townsville 1 10 HEIJNEMAN Christine 4 0 0 4
Toowoomba 1 15 HERMANN Mekensie 1 3 0 4
Brisbane 2 21 HORTON Freya 2 2 0 4
Gold Coast 1 21 MAHONY Ailish 2 2 0 4
Sunshine Coast 1 29 BAKER Chelsea 2 1 0 3
Toowoomba 1 6 CARTER Peppa 2 1 0 3
Brisbane 2 12 ELLIS Emily 2 1 0 3
Brisbane 2 15 FREE Lauren 3 0 0 3
Fraser Coast 1 4 GRIFFIN Andie 0 3 0 3
Toowoomba 1 12 HENARE Tess 0 3 0 3
Townsville 1 4 JONES Tia 2 1 0 3
Sunshine Coast 1 24 KRETZERS Zoe 2 1 0 3
Sunshine Coast 1 22 LANCASTER Shay 2 1 0 3
Brisbane 1 4 MORGAN Amelia 0 3 0 3
Brisbane 1 5 RAMSAY Jane 3 0 0 3
Toowoomba 1 5 ROGERS Ella 3 0 0 3
Fraser Coast 1 5 TEVANT Annelyse 1 2 0 3
Fraser Coast 1 13 THAGGARD Vada 3 0 0 3
Toowoomba 1 10 TRAPP Savannah 3 0 0 3
Ipswich 1 2 CHUBB Olivia 1 1 0 2
Brisbane 1 7 HARRIS Stella 1 1 0 2
Gold Coast 1 29 HILL Teagan 1 1 0 2
Cairns 1 11 HODGE Mia 1 1 0 2
Tweed Border 34 JAMIESON Jude 2 0 0 2
Tweed Border 19 LAYBUTT Fiona 0 2 0 2
Cairns 1 2 MCARTHUR Liv 1 1 0 2
Brisbane 1 10 MCMANUS Olivia 1 1 0 2
Townsville 1 6 PARISON Kasey 0 1 1 2
Ipswich 1 5 ROBERTS Kaja 1 1 0 2
Gold Coast 1 12 SMALL Katie 1 1 0 2
Toowoomba 1 1 WALLACE Jessica 1 1 0 2
Mackay 5 ATKINS Hayley 1 0 0 1
Cairns 1 5 BARBER Renee 1 0 0 1
Fraser Coast 1 14 BELLINGHAM Emma 1 0 0 1
Toowoomba 1 2 CONNOR Xuan 1 0 0 1
Tweed Border 5 ELLA Trinity 1 0 0 1
Fraser Coast 1 11 ELMER Beth 0 1 0 1
Fraser Coast 1 12 ELMER Rose 1 0 0 1
Sunshine Coast 1 36 FEARON Hanae 1 0 0 1
Sunshine Coast 1 21 GOWEN Greta 1 0 0 1
Ipswich 1 10 GRIEVE Hayley 1 0 0 1
Brisbane 1 18 HOWARD Lucy 1 0 0 1
Townsville 1 5 JOHNSTON Annie 1 0 0 1
Tweed Border 20 JONES Tori 0 1 0 1
Brisbane 1 2 LINGARD Phoebe 1 0 0 1
Townsville 1 2 MARSHALL Tahnee 0 1 0 1
Gold Coast 1 17 MATHISON Camryn 1 0 0 1
Gold Coast 1 9 MILLER Caitlin 1 0 0 1
Ipswich 1 12 NICHOLLS Jessi 1 0 0 1
Brisbane 2 19 O'BRIEN Olivia 0 1 0 1
Cairns 1 9 SEIVERS Ashleigh 1 0 0 1
Mackay 2 SPARK Paige 1 0 0 1
Tweed Border 14 STERNE Charlotte 1 0 0 1
Mackay 1 WILLACY Shellynah 1 0 0 1
      119 62 2 183
Teams
Team Code Final Standing
Brisbane 1 BRIS1
Brisbane 2 BRIS2
Tweed Border TWEED
Toowoomba 1 TOOWOO
Gold Coast 1 GLDCST
Mackay MACK
Cairns 1 CAIRNS
Rockhampton ROCK
Ipswich 1 IPSWICH
Fraser Coast 1 FRASER
Townsville 1 TOWNS
Sunshine Coast 1 SUN
Pool Standings

Pool A

Day 4 after 42 games played - September 26
Points awarded for Wins: 3, Draws: 1, Losses: 0
Rank Team Played Wins Draws Losses Goals For Goals Against Goal Difference Points
1 Brisbane 1 5 5 0 0 17 2 15 15
2 Mackay 5 3 0 2 8 6 2 9
3 Brisbane 2 5 2 2 1 7 5 2 8
4 Ipswich 1 5 1 2 2 5 6 -1 5
5 Gold Coast 1 5 1 2 2 5 9 -4 5
6 Sunshine Coast 1 5 0 0 5 5 19 -14 0

Pool B

Day 4 after 42 games played - September 26
Points awarded for Wins: 3, Draws: 1, Losses: 0
Rank Team Played Wins Draws Losses Goals For Goals Against Goal Difference Points
1 Fraser Coast 1 5 5 0 0 31 4 27 15
2 Cairns 1 5 4 0 1 25 7 18 12
3 Toowoomba 1 5 3 0 2 17 9 8 9
4 Townsville 1 5 2 0 3 9 14 -5 6
5 Tweed Border 5 1 0 4 19 13 6 3
6 Rockhampton 5 0 0 5 0 54 -54 0
Officials
Appointment Name Country Appointed By
Tournament Director BENNETT Lesley AUS
Technical Manager FECHNER Karen AUS
Technical Officer DEAKIN Jeffrey AUS
Judge BEARDMORE Shelley AUS
Judge BELL Danielle AUS
Judge BOSEL Colleen AUS
Judge CRIDDLE Teagan AUS
Judge FREDRICKSEN Mary AUS
Judge GORGE Juanita AUS
Judge GROVES Angela AUS
Judge HYAM Vicki AUS
Judge KRAMER Leanne AUS
Judge LAWLER Aileen AUS
Judge McNAMARA Megan AUS
Judge MEGO Gina AUS
Judge MILES Anne AUS
Judge MILLER Craig AUS
Judge PROCTOR Anne AUS
Judge REEVES Glynn AUS
Judge SPARK Angela AUS
Judge SPRY Samantha AUS
Judge SYSTA Bernadette AUS
Umpires Manager LEONARD Tara AUS
Umpire ADDISON Brooke AUS
Umpire ANNISON Georgia AUS
Umpire ASNICAR Jessica AUS
Umpire BALFOUR Zack AUS
Umpire BRODIE Gavin AUS
Umpire DANSIE David AUS
Umpire DAVIE Gabriella AUS
Umpire DAWES Nicholas AUS
Umpire DOUMA Jayden AUS
Umpire GADDES Georgia AUS
Umpire GLEESON Dylan AUS
Umpire GOUGH Zali AUS
Umpire HARBEN Holly AUS
Umpire HARTOG Isobel AUS
Umpire HOLLIS Tyler AUS
Umpire JEFFERIES Flynn AUS
Umpire KINSHELA Jade AUS
Umpire KRONING Ryley AUS
Umpire PARKER Claire AUS
Umpire PARONELLA Lyta AUS
Umpire POMERENKE Lachlan AUS
Umpire SCAYSBROOK Chloe AUS
Umpire SCHILLER Kloe AUS
Umpire SHEPPARD Sydnee AUS
Umpire SPRY Ashley AUS
Umpire STEWART Keagan AUS
Umpire WILKINSON Tia AUS
Umpire WOODALL Lachlan AUS
Appointments
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
1 BRIS1 v GLDCST (Pool A)
08:00:00
ANNISON Georgia (AUS) ASNICAR Jessica (AUS) GROVES Angela (AUS) BEARDMORE Shelley (AUS)
SPRY Ashley (AUS)  
5 MACK v IPSWICH (Pool A)
09:15:00
HARTOG Isobel (AUS) WOODALL Lachlan (AUS) GROVES Angela (AUS) BEARDMORE Shelley (AUS)
SCHILLER Kloe (AUS)  
6 CAIRNS v TWEED (Pool B)
09:15:00
GADDES Georgia (AUS) KINSHELA Jade (AUS) BOSEL Colleen (AUS) FREDRICKSEN Mary (AUS)
HOLLIS Tyler (AUS)  
7 TOOWOO v FRASER (Pool B)
09:15:00
ADDISON Brooke (AUS) PARONELLA Lyta (AUS) LAWLER Aileen (AUS) PROCTOR Anne (AUS)
STEWART Keagan (AUS)  
9 BRIS2 v SUN (Pool A)
10:30:00
JEFFERIES Flynn (AUS) DAVIE Gabriella (AUS) REEVES Glynn (AUS) DEAKIN Jeffrey (AUS)
DANSIE David (AUS)  
12 TOWNS v ROCK (Pool B)
11:45:00
KINSHELA Jade (AUS) HARTOG Isobel (AUS) REEVES Glynn (AUS) DEAKIN Jeffrey (AUS)
SPRY Ashley (AUS)  
15 TWEED v TOOWOO (Pool B)
13:00:00
GADDES Georgia (AUS) SPRY Ashley (AUS) CRIDDLE Teagan (AUS) BEARDMORE Shelley (AUS)
SCHILLER Kloe (AUS)  
16 MACK v BRIS1 (Pool A)
13:00:00
ADDISON Brooke (AUS) SCAYSBROOK Chloe (AUS) MILLER Craig (AUS) KRAMER Leanne (AUS)
DANSIE David (AUS) FECHNER Karen (AUS)  
19 GLDCST v BRIS2 (Pool A)
14:15:00
HARTOG Isobel (AUS) POMERENKE Lachlan (AUS) PROCTOR Anne (AUS) DEAKIN Jeffrey (AUS)
ANNISON Georgia (AUS)  
22 CAIRNS v ROCK (Pool B)
15:30:00
KINSHELA Jade (AUS) GADDES Georgia (AUS) BEARDMORE Shelley (AUS) LAWLER Aileen (AUS)
HOLLIS Tyler (AUS)  
26 FRASER v TOWNS (Pool B)
16:45:00
SCAYSBROOK Chloe (AUS) HARBEN Holly (AUS) McNAMARA Megan (AUS) DEAKIN Jeffrey (AUS)
SPRY Ashley (AUS)  
27 SUN v IPSWICH (Pool A)
18:00:00
JEFFERIES Flynn (AUS) WILKINSON Tia (AUS) FECHNER Karen (AUS) DEAKIN Jeffrey (AUS)
PARONELLA Lyta (AUS)  
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
28 TOWNS v CAIRNS (Pool B)
08:00:00
KINSHELA Jade (AUS) SPRY Ashley (AUS) DEAKIN Jeffrey (AUS) SPRY Samantha (AUS)
SCHILLER Kloe (AUS) CRIDDLE Teagan (AUS)  
32 FRASER v TWEED (Pool B)
09:15:00
GADDES Georgia (AUS) ADDISON Brooke (AUS) CRIDDLE Teagan (AUS) McNAMARA Megan (AUS)
ANNISON Georgia (AUS)  
36 SUN v MACK (Pool A)
10:30:00
HARTOG Isobel (AUS) KINSHELA Jade (AUS) MILES Anne (AUS) DEAKIN Jeffrey (AUS)
SPRY Ashley (AUS) LAWLER Aileen (AUS)  
37 BRIS2 v BRIS1 (Pool A)
10:30:00
SCHILLER Kloe (AUS) BALFOUR Zack (AUS) GROVES Angela (AUS) HYAM Vicki (AUS)
KRONING Ryley (AUS)  
39 ROCK v TOOWOO (Pool B)
11:45:00
ANNISON Georgia (AUS) JEFFERIES Flynn (AUS) DEAKIN Jeffrey (AUS) LAWLER Aileen (AUS)
HOLLIS Tyler (AUS) HYAM Vicki (AUS)  
40 IPSWICH v GLDCST (Pool A)
11:45:00
GADDES Georgia (AUS) WILKINSON Tia (AUS) SPARK Angela (AUS) BOSEL Colleen (AUS)
ADDISON Brooke (AUS)  
42 TWEED v TOWNS (Pool B)
13:00:00
KINSHELA Jade (AUS) SCHILLER Kloe (AUS) PROCTOR Anne (AUS) MILES Anne (AUS)
SPRY Ashley (AUS) LAWLER Aileen (AUS)  
46 BRIS1 v SUN (Pool A)
14:15:00
ADDISON Brooke (AUS) ASNICAR Jessica (AUS) MILES Anne (AUS) DEAKIN Jeffrey (AUS)
ANNISON Georgia (AUS) LAWLER Aileen (AUS)  
49 IPSWICH v BRIS2 (Pool A)
15:30:00
JEFFERIES Flynn (AUS) PARKER Claire (AUS) FECHNER Karen (AUS) DEAKIN Jeffrey (AUS)
STEWART Keagan (AUS)  
51 ROCK v FRASER (Pool B)
15:30:00
KINSHELA Jade (AUS) SCAYSBROOK Chloe (AUS) FREDRICKSEN Mary (AUS) SPARK Angela (AUS)
DANSIE David (AUS)  
53 TOOWOO v CAIRNS (Pool B)
16:45:00
HARTOG Isobel (AUS) ANNISON Georgia (AUS) DEAKIN Jeffrey (AUS) BEARDMORE Shelley (AUS)
GADDES Georgia (AUS) FECHNER Karen (AUS)  
54 GLDCST v MACK (Pool A)
18:00:00
JEFFERIES Flynn (AUS) HARTOG Isobel (AUS) BEARDMORE Shelley (AUS) DEAKIN Jeffrey (AUS)
STEWART Keagan (AUS) FECHNER Karen (AUS)  
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
55 TWEED v ROCK (Pool B)
08:00:00
SCHILLER Kloe (AUS) STEWART Keagan (AUS) DEAKIN Jeffrey (AUS) MILES Anne (AUS)
HOLLIS Tyler (AUS)  
59 BRIS1 v IPSWICH (Pool A)
09:15:00
JEFFERIES Flynn (AUS) HOLLIS Tyler (AUS) CRIDDLE Teagan (AUS) DEAKIN Jeffrey (AUS)
KINSHELA Jade (AUS) BELL Danielle (AUS)  
60 GLDCST v SUN (Pool A)
09:15:00
KRONING Ryley (AUS) DAWES Nicholas (AUS) BOSEL Colleen (AUS) McNAMARA Megan (AUS)
SPRY Ashley (AUS)  
63 CAIRNS v FRASER (Pool B)
10:30:00
HARTOG Isobel (AUS) PARKER Claire (AUS) McNAMARA Megan (AUS) MILES Anne (AUS)
GADDES Georgia (AUS) CRIDDLE Teagan (AUS)  
64 TOOWOO v TOWNS (Pool B)
10:30:00
ANNISON Georgia (AUS) ASNICAR Jessica (AUS) KRAMER Leanne (AUS) MILLER Craig (AUS)
ADDISON Brooke (AUS) FECHNER Karen (AUS)  
65 MACK v BRIS2 (Pool A)
10:30:00
STEWART Keagan (AUS) HARBEN Holly (AUS) DEAKIN Jeffrey (AUS) FREDRICKSEN Mary (AUS)
SCHILLER Kloe (AUS)  
73 GLDCST v ROCK (X-Over)
14:15:00
ANNISON Georgia (AUS) HARBEN Holly (AUS) McNAMARA Megan (AUS) DEAKIN Jeffrey (AUS)
KINSHELA Jade (AUS)  
74 TWEED v SUN (X-Over)
14:15:00
HOLLIS Tyler (AUS) WILKINSON Tia (AUS) SPARK Angela (AUS) MILES Anne (AUS)
GADDES Georgia (AUS)  
76 BRIS2 v TOWNS (X-Over)
15:30:00
GLEESON Dylan (AUS) KINSHELA Jade (AUS) LAWLER Aileen (AUS) McNAMARA Megan (AUS)
JEFFERIES Flynn (AUS)  
77 TOOWOO v IPSWICH (X-Over)
15:30:00
STEWART Keagan (AUS) WILKINSON Tia (AUS) MILES Anne (AUS) SPARK Angela (AUS)
SCAYSBROOK Chloe (AUS)  
79 BRIS1 v CAIRNS (Semi Final)
16:45:00
ADDISON Brooke (AUS) ANNISON Georgia (AUS) DEAKIN Jeffrey (AUS) BEARDMORE Shelley (AUS)
SPRY Ashley (AUS)  
80 FRASER v MACK (Semi Final)
18:00:00
GADDES Georgia (AUS) SPRY Ashley (AUS) BEARDMORE Shelley (AUS) DEAKIN Jeffrey (AUS)
HARTOG Isobel (AUS)  
Locations

Hervey Bay Hockey Association

187 Tavistock St, Torquay QLD 4655, Australia
Appointments
  Day Matches Colours Umpires Technical
2018-09-23 12 12 / 12 36 / 36 25 / 25
2018-09-24 12 12 / 12 36 / 36 31 / 31
2018-09-25 12 12 / 12 36 / 36 27 / 27
2018-09-26 6 6 / 6 18 / 18 15 / 15